1– 7 ліпеня 2019 г.— XXX метадычны летнік “АЛЬХОЎКА-2019”

1– 7 ліпеня 2019 г.— XXX метадычны летнік “АЛЬХОЎКА-2019”

Адбыўся ХХХ метадычны летнік настаўнікаў і метадыстаў

Прыязджайце ў Альхоўку!

ДУА “Акадэмія паслядыпломнай адукацыі” пры падрымцы  Астравецкага аддзела адукацыі і Альхоўскай сярэдняй школы праводзіла аўтарскія курсы прафесара кафедры педагогікі і менеджмента адукацыі М.І. Запрудскага.

Тэма курсаў: “Праектнае навучанне як механізм забеспячэння якасці адукацыі вучняў”.

Мэта павышэння кваліфікацыі: валоданне  ўдзельнікамі метадамі і сродкамі планавання і арганізацыі праектнай дзейнасці навучэнцаў.

Дадзенае павышэнне кваліфікацыі адбылося ў два этапы:

Першы дыстанцыйны – з 3 па 28 чэрвеня.

Другівочны, непасрэдна ў летніку – 3 1 па 6 ліпеня.

Месца правядзення заняткаў – “зялены клас” на беразе р. Страча і кабінет інфарматыкі Альхоўскай сярэдняй школы Астравецкага раёна.

Удзельнікі – толькі тыя настаўнікі, кіраўнікі школ, метадысты і выкладчыкі ІРА, якія загадзя дашлюць заяўкі і атрымаюць спецыяльныя запрашэнні. У конкурсе будуць мець перавагі педагогі, якія ўпершыню заявіліся ў летнік і тыя, хто пачынаў гэты праект у 1990 годзе.

Падрабязнасці пра летнік можна прачытаць на старонках часопіса “Фізіка”, у “Настаўніцкай газеце” (у ліпеньскіх  або жнівенскіх нумарах),  а таксама тут і тут.